Jednou vetou

Mladý muž sa dobíjal do zatvorenej vinárne, skončil s obvinením v cele

Ilustračné foto

foto: pixabay

Obvineniu z trestného činu výtržníctva čelí 27-ročný Ľuboš M. z Bratislavy. Muž sa mal ešte v stredu (12.9.) pred polnocou dobíjať do zatvorenej vinárne na Košickej ulici v Bratislave a následne fyzicky napadnúť personál podniku. Informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Podľa doterajších informácií sa mladý muž snažil pred polnocou dostať po záverečnej do vinárne. Najprv do nej udrel hlavou, po upozornení čašníka, že je podnik zatvorený, začal kričať a kopať do dverí. Tie sa mu podarilo po čase vykopnúť. „Po vojdení do podniku mal fyzicky napadnúť čašníka, ktorého udieral päsťami do oblasti hrudníka,“ priblížil Szeiff.

Česká polícia zadržala radikálneho moslima, pôvodom je Slovák

Zamestnancom podniku sa podarilo útočníka vytlačiť von, kde však pokračoval v kopaní do dverí. Čoskoro ho však spacifikovala policajná hliadka, ktorá ho previezla na príslušné policajné oddelenie. Muž nakoniec skončil v cele policajného zaistenia. „Vec sa realizuje v tzv. superrýchlom konaní. V prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až na tri roky,“ dodal Szeiff.

Môže vás zaujímať

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne