Jednou vetou

Mŕtvy muž v studni bol policajt, vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie

Ilustračné foto

Polícia SR

Smrť dvoch ľudí, ktorí v Senici v sobotu 15. júna zahynuli pri páde do studne, vyšetruje polícia. Ako informovala trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, poverený policajt začal vo veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

K tragédii došlo v sobotu večer. Krátko pred 20. hodinou boli k prípadu privolaní hasiči. „Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že sa dve osoby nachádzajú asi v päťmetrovej hĺbke v nedýchateľnom prostredí. Obe osoby boli zo studne vytiahnuté bez známok života a aj napriek veľkej snahe záchranárov sa ich nepodarilo oživiť,“ informovala Zuzana Farkasová z Prezídia hasičského a záchranného zboru.

Pád do studne v Senici neprežili dvaja ľudia

Podľa polície bola v studni nájdená 41-ročná žena a 30-ročný muž, ktorý pracoval ako policajný vyšetrovateľ na Okresnom riaditeľstve policajného zboru v Senici. „Za účelom stanovenia presnej príčiny úmrtia osôb bola nariadená pitva. Bližšie informácie k prípadu poskytneme neskôr, po dôkladnom zadokumentovaní a vykonaní potrebných procesných úkonov,“ dodala Linkešová

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru