Muž, ktorý mal znepríjemňovať život obyvateľom Pereša, skončil v cele

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

V cele policajného zaistenia (CPZ) skončil 37-ročný muž z Košíc, ktorý mal znepríjemňovať život obyvateľom mestskej časti Košice-Pereš a vyhrážať sa v Malej Ide.

Polícia ho obvinila z prečinu nebezpečného vyhrážania a vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky. TASR o tom v sobotu informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

Policajti v piatok (19. 7.) preverovali informáciu, že v košickej mestskej časti Pereš mal podozrivý muž vysypať na prístupovú komunikáciu odpad a znemožniť tým prechod ostatným občanom. V oznámení bolo tiež podľa hovorkyne uvedené, že mal strieľať po policajnej hliadke.

Nespokojní farmári vysypali hnoj pred budovou parlamentu, prípad rieši polícia

„To, že sa na vozovke nachádzal odpad, bolo potvrdené, a časť oznámenia policajti zadokumentovali ako podozrenie zo spáchania priestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Hliadkami Obvodného oddelenia Policajného zboru Veľká Ida v spolupráci s košickými ‚PMJ-čkármi‘ bol na jednej z perešských ulíc nájdený podozrivý 37-ročný muž, vedľa ktorého sa na múriku nachádzalo položené puzdro s mačetou. Policajti po mužovi pátrali, pretože predpoludním sa v obci Malá Ida v okrese Košice-okolie mal vyhrážať trom mužom ublížením na zdraví a na opasku mal mať zavesené spomenuté puzdro s mačetou,“ uviedla Ivanová s tým, že muž svoje vyhrážky niekoľkokrát zopakoval a z miesta činu následne odišiel na osobnom motorovom vozidle.

Polícia hľadá matku, dieťa aj auto, naposledy ich videli minulý týždeň

V súvislosti s oznámením o údajnej streľbe košickí kriminalisti začali s prehliadkou pozemkov a iných priestorov, počas ktorej boli nájdené dve pušky.

„Vykonaným preverovaním sa streľba na policajnú hliadku nepotvrdila, avšak nájdené zbrane boli zaistené a zaslané na kriminalisticko-expertízne skúmanie. Vyšetrovanie prípadu naďalej pokračuje a policajti budú počas vykonávania potrebných úkonov skúmať, či a akú súvislosť má obvinený muž s udalosťou, ku ktorej došlo v košickej mestskej časti Pereš,“ doplnila Ivanová.

Môže vás zaujímať

Súd rozhodol o neplatnosti zmluvy medzi Košicami a EEI, verdikt nie je konečný