Jednou vetou

Muž sa mal v okrese Partizánske vyhrážať dvojici zabitím

Ilustračné foto

foto: pixabay

Obvineniu zo zločinu lúpeže, zločinu porušovania domovej slobody a zločinu vydierania čelí 38-ročný muž z okresu Partizánske. Obvinený mal v okrese Partizánske napadnúť muža a jeho priateľku a vyhrážať sa im zabitím, informoval v stredu trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

Polícia zasahuje na stavbe bratislavského obchvatu, má ísť o envirokriminalitu

Obvinený muž mal vo večerných hodinách prísť pred rodinný dom 64-ročného muža z okresu Partizánske, pričom si mal od neho pýtať prácu. Poškodený muž mu mal povedať, že žiadnu pre neho nemá. Obvinený ho mal následne fyzicky napadnúť a pýtať si od neho 50 eur a ak mu ich nedá, tak ho utopí v potoku. Následne ho mal násilím vtlačiť do domu, kde mu mal z peňaženky vziať 30 eur,“ uviedol Kudlička.

V dome sa podľa neho mala nachádzať priateľka poškodeného muža, pričom mala obvineného vyzvať, aby odišiel preč.

„Ten ju mal následne fyzicky napadnúť a vyhrážať sa jej zabitím. Žene mal počas lúpeže poškodiť mobilný telefón tak, že ho mal hodiť o zem a spôsobiť jej tak škodu vo výške približne 160 eur,“ doplnil.

Tri deti na jednom bicykli sa zrazili s autom

Poškodeným nebolo podľa polície spôsobené žiadne zranenie, ktoré by si vyžiadalo lekárske ošetrenie. „Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov,“ dodal policajný hovorca.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru