Jednou vetou

Muž sa vydával za lekára, dôchodkyňu z Košíc okradol o tisíce eur

Ilustračné foto

Pixabay.com

Polícia vyšetruje prípad, v ktorom sa neznámy muž vydával za doktora a 83-ročnú dôchodkyňu z Košíc pripravil o tisíce eur. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová.

Ako povedala, pred dvoma týždňami doposiaľ neznámy páchateľ zatelefonoval na pevnú telefónnu linku dôchodkyni a oznámil jej, že jej syn spôsobil dopravnú nehodu. Pri nej mal utrpieť zranenia on aj posádka ďalšieho auta, ktorej spôsobil i materiálnu škodu.

Vláda odobrila návrh poslancov na úpravu nevyužívaných tratí na cyklochodníky

„Pod zámienkou odškodnenia posádky druhého vozidla požadoval od dôchodkyne zaslanie peňazí na účet podľa jeho inštrukcií. K žiadnej dopravnej nehode však nedošlo, pričom páchateľ takto zámerne oklamal, podviedol a vylákal od dôchodkyne takmer 5000 eur,“ spresnila s tým, že vyšetrovateľ PZ začal v danej veci trestné stíhanie pre zločin podvodu. Polícia po páchateľovi pátra.

Podľa Mésarovej boli podvody na senioroch, patriace do ekonomickej trestnej činnosti, počas ôsmich mesiacov tohto roku v Košickom kraji zaznamenané v 25 prípadoch.

Poplatky za skládkovanie by sa mali zvýšiť

„Polícia vyzýva seniorov na zvýšenú ostražitosť, obozretnosť a opatrnosť najmä voči osobám ktoré nepoznajú, nakoľko môže ísť o podvodníkov, ktorí si ich vopred vytipovali za účelom získania ich finančných úspor alebo cenností,“ pripomenula Mésarová.

Môže vás zaujímať

POLÍCIA: Mobilná aplikácia na pomoc občanom je na svete