Jednou vetou

Muž spájaný s útokom sekerou v Kotešovej, po ktorom umrela žena, čelí obvineniam

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Mladíka spájaného so štvrtkovým (1.11.) útokom sekerou v Kotešovej pri Bytči, po ktorom prišla o život 70-ročná dôchodkyňa, vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy, zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu a prečinu porušovania domovej slobody. V piatok informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Obvinený 24-ročný Samuel z okresu Topoľčany mal vo štvrtok v ranných hodinách na hlavnej ceste v obci Kotešová kopať do zaparkovaného auta Škoda Octavia. Keď ho majiteľ auta vyzval, aby prestal, mladík mal za ním neoprávnene vojsť na pozemok a fyzicky naňho zaútočiť.

Muž so sekerou mal v Kotešovej napadnúť dva manželské páry

Napadnutému mužovi sa podarilo pred útočníkom uniknúť do rodinného domu. „Útočník ho mal nasledovať, pričom sa snažil vykopnúť vchodové dvere. Toto sa mu nepodarilo a rozbil sklenenú výplň vchodových dverí. Napadnutý muž utrpel zranenie s bližšie neurčenou dobou liečenia,“ uviedla Balogová s tým, že hmotná škoda vzniknutá poškodením dverí predstavuje asi 260 eur.

Po prvom útoku mal 24-ročný muž neoprávnene vojsť do ďalšieho rodinného domu v obci. „V jedálni mal sekerou, ktorú mal zobrať z dvora rodinného domu, napadnúť majiteľa. Útokom sekerou miereným na oblasť hlavy spôsobil mužovi zranenie s bližšie neurčenou dobou liečenia,“ dodala.

Kriminalisti odhalili podvody v obchodoch s čínskym tovarom

Následne, pravdepodobne na dvore rodinného domu, napadol sekerou 70-ročnú dôchodkyňu. „Úderom do oblasti hlavy spôsobil žene ťažké zranenie, ktorému žena po prevoze do nemocnice podľahla,“ konkretizovala žilinská krajská policajná hovorkyňa.

Polícia útočníka zadržala ihneď po čine a umiestnila ho do policajnej cely. Vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na vzatie do väzby.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru