Jednou vetou

Muž vydávajúci sa za afganského generála vylákal od ženy 11.000 eur

Ilustračná foto

Foto: Pixabay

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom vedie trestné stíhanie vo veci prečinu podvodu, kde škoda pre poškodenú osobu dosiahla 11.000 eur. Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová informovala, že neznámy páchateľ, ktorý vystupoval ako generál americkej armády pracujúci v Afganistane, od mája tohto roku prostredníctvom internetu komunikoval s poškodenou Humenčankou.

FOTO: Zuzana Čaputová a Peter Pellegrini si uctili obete tragickej nehody pri Nitre

„Žene navrhol, že jej pošle balík s obsahom jeden a pol milióna amerických dolárov, len potrebuje k tomu jej identifikačné údaje. Neskôr od ženy požadoval platbu za dopravu tejto zásielky. Žena tak zo svojho účtu previedla na jeho účet 2750 eur a neskôr aj ďalšiu platbu vo výške 8250 eur. Vraj malo ísť o platby za úhradu certifikátov, poplatky colného úradu v Španielsku,“ ozrejmila hovorkyňa.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje, že ide o ďalší prípad internetovej komunikácie s osobami, ktorých ľudia nepoznajú a ktorých skutočnú identitu si nevedia riadne overiť.

FOTO: Hasiči momentálne zasahujú v Starej tržnici v Bratislave, evakuujú ľudí

„Poskytnúť niekomu neznámemu svoje osobné údaje či peniaze za niečo si treba vždy riadne rozmyslieť,“ uzavrela Ligdayová.

Môže vás zaujímať

Letnú dovolenku plánuje zhruba 40 percent Slovákov, dve tretiny z nich chcú oddychovať doma