Jednou vetou

Muž vytrhol žene v Trnave kabelku, našli ho podľa strateného telefónu

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Podľa mobilu, ktorý sa stratil počas lúpeže v Trnave, našla polícia údajného páchateľa. Zadržala ho v piatok (13. 9.) a teraz mu hrozí trest odňatia slobody od siedmich do 12 rokov. Uviedla to krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

Muž napadol 64-ročnú Piešťanku na Hospodárskej ulici pred obytnými domami. „Chytil ju za dámsku kabelku, ktorú držala v ruke, a začal ju trhať a ťahať. Žena vzápätí spadla na obrubník a s kabelkou ju ťahal ešte asi šesť metrov po tráve. Nakoniec sa mu ju podarilo vytrhnúť a z miesta ušiel. Krátko po incidente privolala zranenej žene pomoc cez linku 158 okoloidúca svedkyňa,“ uviedla Linkešová. Žena utrpela zlomeninu ramena, z ktorej sa bude liečiť okolo šiestich týždňov.

Polícia vyšetruje samovoľné spustenie sa autobusu MHD, žena zostala zakliesnená

Privolaní policajti obhliadli miesto činu i širšie okolie a okrem kabelky našli aj mobilný telefón. Zistili, že ten patril mužovi z lúpeže. „Podozrivého 27-ročného muža zadržali v Novom Meste nad Váhom, k činu sa priznal,“ dodala Linkešová. Z kabelky žene odcudzil 27 eur. Vyšetrovateľ obvinil 27-ročného Pavla H. zo zločinu lúpeže na chránenej osobe a zároveň spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie.

Môže vás zaujímať

FOTO: Do parlamentu mieri strana, ktorá chce zlepšiť život v regiónoch a budovať vidiek