Jednou vetou

Muža, ktorý mal v Žiline zavraždiť manželku a syna, vzali do väzby

Ilustračné foto

Foto: TASR

Obvineného muža, ktorý mal počas uplynulého víkendu v byte na žilinskom sídlisku zavraždiť svoju 47-ročnú manželku a 15-ročného syna, vzali do väzby.

Rozhodol o tom vo štvrtok sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Žilina. Informovala hovorkyňa Krajského súdu v Žiline Lenka Belavá.

„Dôvodom väzby je obava, že obvinený ujde alebo sa bude skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu alebo trestu, ako aj obava z pokračovania v trestnej činnosti. Prokurátor i obvinený sa vzdali práva na podanie sťažnosti,“ priblížila Belavá.

Na ZŠ v Spišskej Novej Vsi sa strieľalo. Jeden človek utrpel zranenie

V byte na sídlisku Hájik v Žiline našli v nedeľu (24. 2.) podvečer dve mŕtve osoby a ďalšiu osobu zranenú. Žena a maloletý syn mali rozsiahle bodné zranenia, ktoré neboli zlučiteľné so životom. Lekár musel na mieste u oboch skonštatoval smrť.

Zranenia im mal nožom spôsobiť obvinený muž. Ten následne kontaktoval tiesňovú linku, na tele mal rezné rany a bodnutia. Po ošetrení záchranármi ho za asistencie polície previezli do žilinskej nemocnice a je mimo ohrozenia života. Policajný vyšetrovateľ ho následne obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy.

Môže vás zaujímať

Karlova Ves podporila v minulom roku mladé rodiny sumou viac ako 28-tisíc eur