Muža, ktorý napadol v Skalici svoju matku, obvinili z pokusu o vraždu

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Muža, ktorý mal počas uplynulého víkendu napadnúť v Skalici svoju matku, obvinili z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu. Ide o 56-ročného občana Českej republiky. Informovala trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Obvinený je podozrivý z úmyselného fyzického útoku na 77-ročnú ženu, ktorej mal spôsobiť minimálne 40 bodno-rezných rán na životne dôležité orgány. „V dokonaní skutku mu zabránili v nedeľu (21.10.) v skorých ranných hodinách policajti obvodného oddelenia a hliadka Mestskej polície v Skalici, ktorí násilím vnikli do priestorov bytu a vykonali voči útočníkovi služobný zákrok,“ uviedla Linkešová.

Pri výbuchu kotla v dome v Sokolciach bola zranená matka s dieťaťom

Staršia pani bola po útoku hospitalizovaná v kritickom stave v nemocnici. Policajti vzápätí obmedzili jej syna na osobnej slobode a vzhľadom na jeho psychický stav bol pod dohľadom policajtov hospitalizovaný v nemocnici.

„Vyšetrovateľ ho obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu na chránenej osobe a zároveň spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie,“ doplnila hovorkyňa.

Do rozhodnutia súdu zostáva muž v nemocnici za nepretržitého stráženia pracovníkmi polície. „V zmysle zákona hrozí za pokus vraždy rovnaký trest ako pri dokonanom skutku, to znamená 20 až 25 rokov alebo doživotie,“ informovala Linkešová.

Môže vás zaujímať

Narástol počet dopravných nehôd a vodičov pod vplyvom počas Veľkej noci