Jednou vetou

Muža, ktorý strieľal po koscoch v Banskej Bystrici, vzali do väzby

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, vo štvrtok zobral do väzby muža, ktorý strieľal na koscov mestskej zelene na banskobystrickom sídlisku Sásová. Dôvodom je obava, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti. Sudca tak vyhovel návrhu prokurátora. TASR to potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Vyšetrovateľ protiextrémistickej jednotky Národnej kriminálnej agentúry obvinil M. R. z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctva. Ten sa k rozhodnutiu o väzbe vyjadrí v zákonom stanovenej lehote.

B. Bystrica: Niekomu prekážal zvuk kosačky, pracovníka Zares-u strelil do ruky

Streľba na partiu koscov sa ozvala v pondelok (25.6.) popoludní pred jednou z bytoviek na najväčšom sídlisku Banskej Bystrice. Pracovníka mestskej organizácie Záhradnícke a rekreačné služby trafila strela zo vzduchovej zbrane do ruky. Podľa očitých svedkov obvinený mal z balkóna paneláka hajlovať a mávať nacistickou vlajkou.

Vedenie mesta zostalo pobúrené týmto činom. „Je dôvodná obava, že mohlo ísť aj o rasovo motivovaný čin. Verím, že sa orgánom činným v trestnom konaní podarí tento odsúdeniahodný prípad čo najskôr vyšetriť a vinníka potrestať, aby sa podobné situácie neopakovali,“ reagoval krátko po incidente banskobystrický primátor Ján Nosko.

Časť zamestnancov mestského podniku tvoria Rómovia, ktorí sa často stávajú terčom útokov od obyvateľov.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru