Jednou vetou

Muža, ktorý znepríjemňoval život obyvateľom Pereša, vzali do väzby

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Polícia v pondelok vzala do väzby 37-ročného Košičana, ktorý mal dlhodobo znepríjemňovať život obyvateľom košickej mestskej časti Pereš. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová.

Ako spresnila, sudca akceptoval podnet povereného príslušníka Obvodného oddelenia PZ Veľká Ida na jeho väzobné stíhania. Muž, ktorého obvinili z prečinu nebezpečného vyhrážania, bol dovtedy umiestnený v cele policajného zaistenia.

Ivanová predtým informovala, že policajti v piatok (19. 7.) preverovali informáciu o tom, že na prístupovú komunikáciu vysypal odpad a znemožnil tým prechod ostatným občanom. Údajne mal tiež strieľať po policajnej hliadke.

Hľadáte ubytovanie na dovolenku? Na toto upozorňuje polícia, aj portály!

To, že sa na ceste nachádzal odpad, sa podľa jej slov potvrdilo. Obvineného našli v rovnaký deň na jednej z perešských ulíc, vedľa seba mal puzdro s mačetou. „Policajti po tejto osobe pátrali, pretože v dopoludňajších hodinách sa mala v katastri obce Malá Ida v okrese Košice-okolie vyhrážať trom mužom, ktorí boli v jednom z miestnych športových klubov, ublížením na zdraví, a na opasku mala mať zavesené spomenuté puzdro s mačetou,“ spresnila s tým, že muž vyhrážky viackrát zopakoval.

V súvislosti s časťou oznámenia o streľbe košickí kriminalisti počas prehliadky pozemkov a iných priestorov našli dve pušky. Streľba na policajtov sa nepotvrdila. „Avšak nájdené zbrane boli zaistené a zaslané na kriminalisticko-expertízne skúmanie,“ dodala Ivanová.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru