Jednou vetou

Zvolen: Polícia už vypátrala vodiča dopravnej nehody, pri ktorej zomrel chodec

Ilustračné foto

zdroj: Polícia SR

Polícii vo Zvolene sa v krátkom čase podarilo vypátrať auto a vodiča, ktorý mal v stredu 21. marca večer zraziť na ulici T. G. Masaryka vo Zvolene chodca. Približne o 21.30 h ho na chodníku, ktorý je súbežný s komunikáciou, našla náhodná okoloidúca. Chodec však už nejavil známky života.

aktualizované: 14:40

„Vo štvrtok sa polícii podarilo stotožniť vozidlo aj vodiča, ktorý mal v čase nehody viesť motorové vozidlo. Ide o VW Touareg, ktorého vodičom mal byť 19-ročný vodič zo Zvolena. Stotožniť sa nám podarilo aj zrazeného muža. Ide o 52-ročného Zvolenčana,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Polícia napriek tomu žiada občanov, prípadných svedkov, ktorí by k tejto udalosti vedeli poskytnúť akékoľvek bližšie informácie, aby to oznámili na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru alebo na známom telefónnom čísle 158.

Obhliadku miesta udalosti začalo trestné stíhanie

Ako TASR informovala banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, na miesto udalosti boli prizvaní aj znalci zo súdneho lekárstva, ako aj z odboru cestnej dopravy. „Podľa doterajšieho objasňovania neznámy vodič prechádzal po ulici T. G. Masaryka v smere od cesty I/66 na autobusovú stanicu, pričom predpokladáme, že na úrovni OD Kaufland došlo k zrážke chodca prechádzajúceho cez cestu,“ uviedla hovorkyňa. „Chodec pravdepodobne z pohľadu vodiča prechádzal z ľavej strany na pravú,“ dodala.

Obhliadkou miesta udalosti sa začalo trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia a tiež z neposkytnutia pomoci.

Vodič zrazil chodca a ušiel | zdroj: Polícia SR

Môže vás zaujímať

Na tajch Klinger sa vrátila plaváreň, finálny projekt má mať hodnotu 70-tisíc eur