Jednou vetou

Na Banskobystričanov a návštevníkov mesta čaká nočná prehliadka jeho históriou

Ilustračné foto

foto: TASR

Zaujímavejším programom než doposiaľ si v tomto roku mesto Banská Bystrica pripomenie 39. ročník Svetového dňa cestovného ruchu. Urobí tak v sobotu večer v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu (OOCR) Stredné Slovensko. Informovala Zuzana Jakubíková, destinačná koordinátorka OOCR.

Chcem vedieť viac!

Na Banskobystričanov i návštevníkov čaká prehliadka históriou mesta o 19.00 a 21.00 h spojená s odborným výkladom a obohatená výkonmi šermiarskych skupín Vir Fortis a Cassanova, ktoré interaktívnymi scénkami vtiahnu ľudí do dávnej minulosti. Zraz je pred Barbakanom.

„Tešiť sa môžu na návštevu zaujímavých budov a rôznych zákutí mesta, ktoré nie sú len tak bežne sprístupnené. Historická radnica odhalí tento rok svoje tajné priestory pre všetkých odvážlivcov, ktorí sa neboja spoznávať nové neprebádané miesta,“ konštatovala Jakubíková.

Zabezpečenie dopravy v roku 2019 je nejasné, SAD-ky si zobrali čas

„Pre veľký úspech a pozitívne ohlasy z poslednej nočnej prehliadky, ktoré nás milo prekvapili, sme pripravili ďalšie,“ pozýva Jiří Pěč, výkonný riaditeľ OOCR Stredné Slovensko s tým, že počet vstupeniek je obmedzený.

Sprievodným programom podujatia je sprístupnenie Hodinovej veže, Stredoslovenskej galérie a Stredoslovenského múzea pre všetkých zadarmo.

„Pre obyvateľov i návštevníkov sa usilujeme pripraviť atraktívny program nielen v lete, ale počas celého roka. Vďaka nočnej prehliadke sa môžu dozvedieť veľa zaujímavých faktov o histórii nášho mesta,“ dodal banskobystrický primátor Ján Nosko.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru