Jednou vetou

Tip na relax v Bratislave? Na hrade pribudla oddychová zóna s novinkami

Predseda NR SR Andrej Danko (43) predstavil v areáli Bratislavského hradu novú oddychovú zónu

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Bezplatné ležadlá pod korunami stromov a wi-fi v celom areáli zadarmo. To sú novinky Bratislavského hradu, ktoré nájdete v novej oddychovej zóne. Tá bude prístupná od 9.00 h do 21.00 h. V utorok ju predstavili a sprístupnili všetkým záujemcom predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) a kancelár parlamentu Daniel Guspan.

„Spúšťame skúšobnú verziu rozmiestnenia ležadiel v zóne, kde si budú môcť ľudia ľahnúť, zapnúť si internet a cítiť sa dobre,“ povedal Danko s tým, že zóna bude pre ľudí bezplatná. Zdôraznil, že ide o skúšobný projekt. Ak sa osvedčí, kancelária počíta s ďalšími investíciami do neho.

„Surfovanie“ na hrade

Pre všetkých návštevníkov bude postupne v celom areáli k dispozícii aj bezplatná wi-fi sieť a tak tí, čo radi relaxujú surfovaním na webe o nič neprídu.

Dvojník hollywoodskeho herca v parlamente! O koho ide?

„Takmer pol milióna návštevníkov na Bratislavskom hrade mi iba potvrdilo to, čo hovorím stále, že naša dominanta Slovenska musí slúžiť všetkým. Aj preto sa snažím, aby na hrade mali všetci čo najväčší komfort. Od dnešného dňa si pod hradom v záhrade môžete urobiť napríklad piknik, alebo si len tak posedieť. Postupne zapájame do wi-fi siete aj všetky verejné priestory.“ uviedol predseda NR SR Andrej Danko. (pozrite si fotogalériu nižšie)

Predseda NR SR Andrej Danko (43) a vedúci kancelárie Daniel Guspan (47) | foto: MIPS/hlavne.sk

„Poskytli sme štruktúrovanú kabeláž tak, aby sme vedeli spustiť pilotný projekt pokrytia Barokovej záhrady. Zároveň však chceme pokračovať samostatne v najrýchlejšom pokrytí aj ostatných častí hradu.“ doplnil vedúci Kancelárie NR SR Daniel Guspan

Obľúbené miesto na relax

Návštevnosť Bratislavského hradu podľa Guspana stúpa. Vlani presiahla 100.000 ľudí v múzeu a podľa kancelára hrad a jeho areál navštívi ročne niekoľko stoviek tisíc ľudí. „Blížime sa k pol miliónu, čo nás samozrejme teší,“ doplnil.

FOTOGALÉRIA: (kliknite na miniatúry)

Kancelária NR SR v snahe spríjemniť návštevu areálu Bratislavského hradu postupne v rámci rekonštrukčných prác obnovuje a dopĺňa prvky drobnej architektúry najmä v podobe lavičiek, smetných košov a parkového osvetlenia.

Pripravuje sa do Bratislavy – takto vie už po slovensky!

Kým sa neukončí celková rekonštrukcia areálu Bratislavského hradu, pre účely spríjemnenia stráveného času v tesnej blízkosti detského ihriska na Dolnej východnej terase sa otvára aj relaxačný priestor. Vybavenie tohto priestoru vo forme oddychových kresiel získala Kancelária NR SR osobným darom priamo od predsedu NR SR Andreja Danka.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru