Jednou vetou

FOTO: Bratislavský hrad ožil vianočnými trhmi. Toto si určite nenechajte ujsť

Vianočné trhy na Bratislavskom hrade potrvajú do 21. decembra 2019.

FOTO TASR - Pavol Zachar

Na Bratislavskom hrade sa začali štvrtým rokom vianočné trhy, ktoré organizuje Národná rada (NR) SR rozsvietením vianočného stromčeka pred budovou parlamentu. Súčasťou programu je aj charitatívna zbierka teplého oblečenia pre ľudí v núdzi a zbierka obojkov pre zvieratá v útulkoch. Médiá informoval riaditeľ komunikácie NR SR Tomáš Kostelník.

Vo vysokých polohách hôr pripadlo od poprašku do desať centimetrov nového snehu

„Veľmi ma teší, že sa z adventu na hrade stala pre ľudí už akási milá predvianočná tradícia. Aj touto cestou sa nám podarilo oživiť areál dominanty nášho hlavného mesta a priblížiť ho všetkým ľuďom,“ zdôraznil predseda NR SR Andrej Danko (SNS).

Stánky s jedlom, vianočným sortimentom a suvenírmi nájdu návštevníci na Západnej terase hradu.

FOTO: Danko obedoval so Zemanom a Gašparovičom. Týmito darčekmi ich dojal

Počas trvania trhov sa môžu Bratislavčania tešiť aj na sprievodný hudobný program, ktorý všetkým návštevníkom počas tohto obdobia navodí tú pravú vianočnú atmosféru.

V areáli okrem tradičného vianočného kolotoča pre najmenších nájdete stánky s občerstvením, vrátane tradičného punču, ale aj suveníry. Lákadlom je svetelná projekcia, ktorú je možné vidieť v podvečerných hodinách – na múry hradu sú premietané zábery zasneženej krajinky, ktorá umocňuje radosť z blížiacich sa najkrajších sviatkov roka. Okrem toho návštevníci nájdu na nádvorí aj živý Betlehem, čo poteší hlavne najmenších.

článok pokračuje nižšie

Vianočné trhy na Bratislavskom hrade potrvajú do 21. decembra 2019. | FOTO TASR - Pavol Zachar

 

FOTO: Danko cez víkend trochu maškrtil. Týmto by sa pokojne mohol živiť

Už v sobotu zahrala cimbalová skupina z Orešanského regiónu, ktorú v nedeľu (1. 12.) vystrieda Komorný zbor Cirkevného konzervatória v Hradnej kaplnke o 15.00 h.

Vianočné trhy na Bratislavskom hrade potrvajú do 21. decembra 2019.   | FOTO TASR - Pavol Zachar

 

Charitatívny aspekt podujatia sa naplní počas víkendu 14. – 15. decembra, keď sa bude pri hrade konať zbierka perín, diek, starých obojkov, prípadne aj ďalších vecí, ktoré potešia zvieratá v útulkoch. Počas tejto zbierky môžu návštevníci priniesť a venovať ľuďom v núdzi aj oblečenie.

Dobrovoľníci vysadili na jeseň stovky stromov

Najmenší návštevníci si budú môcť vyskúšať kurz výroby ozdôb zo šúpolia, kurz maľovania na sklo i tlačenie ozdôb na 3D tlačiarni. Na Západnej terase si zase budú môcť vo Vianočnej čitárni vypočuť príbehy.

Vianočné trhy na Bratislavskom hrade budú trvať do 21. decembra.

 

FOTO A VIDEO: V parlamente vystavujú jedinečné dokumenty z novembra 1989. Takto sa zrodila sloboda a demokracia

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Opitá vodička narazila do auta a tlačila ho takmer dvesto metrov