Jednou vetou

Na cestách stredného Slovenska a pod Tatrami je zľadovatený sneh

Ilustračné foto

foto: TASR

Na úsekoch ciest II/526 hranica okresov Detva/Poltár - Kokava nad Rimavicou, II/537 Podbanské - Tatranská Lomnica, II/538 Tatranská Štrba - Štrbské Pleso, II/578 Skalka - Kremnica a na cestách III. triedy v oblastiach Kremnice a Kokavy nad Rimavicou sa nachádza zľadovatený sneh. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe.

Všetky diaľničné úseky a rýchlostné cesty sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až vlhký. Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne suchý, miestami vlhký až mokrý, v hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska miestami pokrytý vrstvou utlačeného snehu do troch centimetrov, niekde až do piatich centimetrov.

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý až vlhký, okrem horských priechodov Vrchslatina, Huty a Vernár, kde je povrch vozoviek miestami pokrytý vrstvou utlačeného snehu do dvoch centimetrov, na horskom priechode Herlianske sedlo do piatich centimetrov. Horský priechod Šútovce je uzatvorený pre vozidlá nad desať metrov dĺžky, pre tento typ áut je potrebné na horskom priechode Vrchslatina použiť snehové reťaze.

Môže vás zaujímať

V kremnických horách hľadajú nezvestného 22-ročného Miroslava