Jednou vetou

Na ceste opäť zahynul chodec, ktorý nemal na sebe reflexné prvky

Ilustračné foto

TASR

Ďalší chodec bez reflexných prvkov na odeve sa stal obeťou dopravnej nehody. Muž vo veku 53 rokov podľa informácií polície zahynul v stredu (5. 12.) o 22.20 h na ceste medzi obcami Opatovská Nová Ves a Slovenské Ďarmoty v okrese Veľký Krtíš.

Muž zomrel na následky zranení, ktoré utrpel po tom, ako ho kráčajúceho po pravej krajnici zachytilo osobné auto Volkswagen Golf, ktoré šoféroval 57-ročný vodič zo Želoviec.

„Chodec bol v tmavom oblečení bez reflexných prvkov a vodič bol navyše oslepený protiidúcim autom,“ uviedla k prípadu banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Chodec prišiel o život pri zrážke s autom v Košickej Novej Vsi

U chodca bude vykonaná pitva, pri ktorej budú skúmať aj prípadné požitie alkoholu. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre usmrtenie. Polícia opakovane apeluje na chodcov, aby nosili reflexné prvky. „Reflexné či farebné oblečenie prispieva k bezpečnosti na cestách a aj chodci by si mali uvedomiť svoju zodpovednosť, ktorú berú na seba, ak reflexné prvky nenosia,“ zdôraznila policajná hovorkyňa.

Každoročne v tomto období polícia zaznamenáva prípady, keď prišli o život chodci, ktorí za zníženej viditeľnosti boli v tmavom oblečení. Títo ľudia najviac riskujú vtedy, ak sa pohybujú po nesprávnej strane vozovky. V prípade, že chodci nebudú mať povinné reflexné prvky, môže im byť políciou uložená bloková pokuta.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru