Jednou vetou

Na dohasení požiaru vo Vysokých Tatrách pracuje viac ako 80 hasičov

Zhorenisko vo Vysokých Tatrách 4. mája 2018

foto: HaZZ

Vo Vysokých Tatrách stále pokračujú hasiace práce pri požiari lesa, ktorý vypukol vo štvrtok (3.5.) pred 13.00 h. Hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová (HaZZ) informovala, že požiar, ktorý sa v noci nerozšíril, sa hasičom darí držať pod kontrolou, a bol lokalizovaný v piatok krátko pred 11.00 h.

„Na mieste je vybudovaný jazierkový systém so šiestimi jazierkami. Momentálne pri požiari zasahuje viac ako 80 hasičov, a to z hasičských staníc v Poprade, Vysokých Tatrách, Kežmarku, Levoči, Mengusovciach, Prešove a z modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí Stred,“ dodala hovorkyňa s tým, že pri udalosti pomáhajú tiež dobrovoľní hasiči z obcí Šuňava, Štrba, Batizovce, Liptovská Teplička a Spišský Štiavnik.

Video: Požiar vo Vysokých Tatrách sa v noci ďalej nerozšíril

Podporu zo vzduchu tvoria dva vrtuľníky z letky ministerstva vnútra a Ozbrojených síl SR, ktoré od rána zhodili na postihnuté miesto už približne 87.000 litrov vody.

Podľa prezidenta HaZZ Alexandra Nejedlého je najpravdepodobnejšou príčinou vzniku požiaru ľudský faktor, a teda manipulácia s otvoreným ohňom. Oheň zasiahol plochu približne 30 hektárov v 4. a 5. stupni ochrany prírody v lokalite Kežmarské Žľaby.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru