Jednou vetou

Na Hlavnú stanicu nebudú v sobotu niekoľko hodín premávať električky

Ilustračné foto

Foto: TASR

Na Štefanovičovej ulici v Bratislave budú v sobotu (16. 2.) od 07.30 h do 16.00 h orezávať stromy. V tom čase bude preto vylúčená premávka električiek v úseku Imricha Karvaša - Hlavná stanica a nahradená autobusovou linkou X1. Výluka električiek sa dotkne liniek 1 a 2. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava na svojej webovej stránke.

FOTO a VIDEO: Zabudnite na Nivy v Bratislave. Úplne sa menia. Boli sme sa tam pozrieť pár hodín pred uzavretím

Na náhradnej linke X1 bude jazdiť kĺbový autobus po okružnej trase Hlavná stanica, Šancová, Račianske mýto, Radlinského, Blumentál, Imricha Karvaša, Námestie slobody, Hodžovo námestie, Štefánikova a Hlavná stanica.

Autobus obslúži zastávky Hlavná stanica (nástupište ako linka 93), zastávky Námestie F. Liszta, Blumentál, STU (ako linka 31, 39, 94) a Hlavná stanica (výstupište ako linka 93). Premávať bude v intervale desať minút. Prestup cestujúcich medzi električkovými linkami 1 a 2 a náhradnou autobusovou linkou X1 bude realizovaný na zastávke Blumentál (smer STU).

Počas výluky bude električková linka 1 jazdiť zo smeru Jungmannova od zastávky Vysoká po trase Radlinského, Blumentál a pokračovať po trase linky 2 smer Železničná stanica (ŽST) Nové Mesto. Linka neobslúži zastávky STU, Úrad vlády SR, Nám. F. Liszta a Hlavná stanica.

Vallo: Dopravná situácia v Bratislave nebude ľahká, najrýchlejšía bude MHD

Električková linka 2 zo smeru ŽST Nové Mesto ukončí jazdu na zastávke Blumentál a bude pokračovať ako linka 1 smer Jungmannova. Neobslúži zastávky STU, Úrad vlády SR, Nám. F. Liszta a Hlavná stanica.

 

Môže vás zaujímať

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne