Jednou vetou

Na inšpektorku práce v Michalovciach podal prokurátor obžalobu na súd

Ilustračné foto

zdroj: TASR

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v pondelok (15. 4.) na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku obžalobu na obvinenú Veroniku C. za zločin prijímania úplatku a prečin zneužívania právomoci verejného činiteľa, ktorého sa mala dopustiť ako inšpektorka práce v Michalovciach. TASR o tom v utorok informovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

„Veronika C. v súvislosti s obstarávaním veci všeobecného záujmu priamo pre seba žiadala a prijala úplatok a spáchala uvedený čin ako verejný činiteľ, ako verejný činiteľ v úmysle zadovážiť sebe neoprávnený prospech vykonávala svoju právomoc spôsobom odporujúcim zákonu,“ dodala hovorkyňa.

Ako ďalej uviedla, Veronika C. v júli minulého roku v Michalovciach ako inšpektorka práce žiadala v súvislosti s vykonávaním inšpekcie práce v reštauračnom zariadení od vedúceho prevádzky 4000 eur. Dôvodom mali byť štyria pracovníci bez pracovných zmlúv.

Kontrola pobytu cudzincov v Zlatých Moravciach odhalila nelegálnu prácu

„Vedúci prevádzky zdôvodňoval ich prítomnosť pracovným pohovorom, na čo obvinená znížila výšku sumy na 3200 eur za to, že kontrola dopadne v prospech reštauračného zariadenia. Vedúci prevádzky ju mal po zohnaní sumy kontaktovať. Úplatok vo výške 3200 eur prijala na parkovisku v blízkosti pracoviska,“ povedala Tökölyová.

Spomínaný vedúci prevádzky vystupoval v postavení svedka agenta.

Môže vás zaujímať

Rumun sa pokúsil dať do obehu falošné 50-eurové bankovky