Na jednej z košických križovatiek došlo k zrážke záchranky a električky

Ilustračné foto

foto: TASR

K zrážke záchranárskeho vozidla a električky došlo v pondelok dopoludnia na jednej z frekventovaných križovatiek v košickej mestskej časti Juh. Dvojčlenná posádka záchrannej zdravotnej služby (ZZS) rýchlej zdravotnej pomoci bola v stabilizovanom stave prevezená na urgentný príjem Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach za účelom ďalšej diagnostiky. Potvrdil námestník a hlavný zdravotnícky záchranár košickej záchranky Juraj Sýkora.

„ZZS smerovala k pacientovi. Náraz bol silný z ľavej strany, v prednej časti spôsobil rotáciu a značnú deformáciu vozidla,“ povedal. K zrážke došlo krátko po 9.00 h na križovatke ulíc Južná trieda – Rastislavova, Jantárova (Ryba). „K zraneniu osôb v električke nedošlo, predbežne vyčíslená škoda na električke je 3000 eur. Náhradnú dopravu na vylúčenom úseku zabezpečovali štyri autobusy,“ uviedol Dopravný podnik mesta Košice.

Pri dopravnej nehode v Podkriváňi zahynula jedna osoba

Hovorkyňa UNLP Ivana Stašková spresnila, že záchranár bol prepustený do domácej liečby. „Žena, ktorá bola tiež súčasťou záchranárskej posádky, nateraz zostáva v nemocnici,“ dodala. „Na základe doterajších zistení vodič, ktorý viedol vozidlo záchrannej služby so zapnutým zvukovým a výstražným znamením po Rastislavovej ulici v Košiciach, vchádzal do križovatky s Južnou triedou s pokračovaním na Jantárovu ulicu na červený signál ‚stoj‘ na svetelnom signalizačnom zariadení a v priestore križovatky vošiel do jazdnej dráhy električky, ktorá prichádzala v smere k mostom VSS na svetelný signál ‚voľno‘, v dôsledku čoho došlo k zrážke,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová. Prítomnosť alkoholu u účastníkov dopravnej nehody zistená nebola.

„Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel vodič vozidla záchrannej služby a osoba v ňom prepravovaná ľahké zranenia,“ spresnila s tým, že predbežná škoda bola vyčíslená na 12.500 eur. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Môže vás zaujímať

Utorok bude oblačný, na severozápade so snehovými prehánkami