Jednou vetou

Na Malinom Brde sa začala lyžiarska sezóna, lanovka tu premáva už polstoročie

Ilustračná foto

Foto: TASR

Turisticky vyhľadávané lyžiarske stredisko Malinô Brdo otvorilo v piatok svoje brány pre návštevníkov. Pre kabínkovú lanovku je to už päťdesiata sezóna. Ako jedna z najmodernejších lanoviek v Československu ju uviedli do prevádzky v roku 1967 a návštevníkom ski areálu je v novšej podobe k dispozícii dodnes.

Manažér marketingu Malinô Brdo – Ski and bike family park Ružomberok Tomáš Gazdarica pre TASR uviedol, že kabínová lanovka má už síce 50 rokov služby za sebou, no lyžuje sa tu pravidelne od roku 1958. „Čo je vlastne o deväť rokov skôr, ako bola lanovka postavená,“ vysvetlil.

Stredisko sa naďalej intenzívne zasnežuje

Každoročným cieľom strediska je, aby sa na sezónu kvalitne pripravili. „To znamená, aby sme ho vysnežili čo najviac, čiže aj preto sezónu otvárame vždy až okolo Vianoc. Samozrejme, aj nadmorská výška v tomto zohráva svoju úlohu,“ priblížil Gazdarica.

Pre nadšencov lyžovania je tento rok opäť k dispozícii vysnežený a upravený hlavný svah z vrcholu strediska v nadmorskej výške 1211 metrov. Okrem kabínkovej lanovky je v prevádzke aj sedačková lanovka na vrch Malinné a dva vleky pre deti. V stredisku sa stále intenzívne zasnežuje.

Prevádzkovatelia strediska avizujú, že pri mrazivom počasí bude čoskoro po dosnežení k dispozícii aj najdlhšia zjazdovka do Hrabova v dĺžke 3,9 kilometra. „Široký svah v stredisku oceňujú lyžiari najmä pre jeho bezpečnosť. Všeobecne zima v regióne Liptov vyzerá zatiaľ veľmi nádejne,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Liptov Darina Bartková s tým, že pri priaznivom počasí by sa v stredisku Malinô Brdo mohlo lyžovať až do Veľkej noci.

Môže vás zaujímať

Karlova Ves podporila v minulom roku mladé rodiny sumou viac ako 28-tisíc eur