Jednou vetou

Na námestí budú dva protesty – kotlebovcov a občanov proti fašizmu

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Primátor Hlohovca Miroslav Kollár zvolal na piatok 17. mája ako súkromný usporiadateľ tichý protest proti fašizmu, rasizmu a neznášanlivosti. Uskutoční sa Námestí sv. Michala ako reakcia na protestné zhromaždenie proti utláčaniu základných práv a slobôd, ktoré na rovnaký deň ohlásila Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS).

Bitku proti fašizmu sme pred 74 rokmi vyhrali, ale vojna pokračuje inak

„Vyzval som Hlohovčanov, aby v tichom proteste prišli vyjadriť svoj postoj. Stretneme sa o 17.30 h a budeme čítať mená 700 Hlohovčanov, ktorí sa stali obeťami vyvražďovania počas 2. svetovej vojny. Prečítajú ich herci Nového divadla z Nitry, ktorí sa následne v Empírovom divadle predstavia v hre Anna Franková,“ uviedol Kollár.

Doplnil, že akcia ĽSNS by sa mala začať o 18.00 hodine. „Naša akcia bude trvať dovtedy, neplánujeme rušiť priebeh ohláseného zhromaždenia,“ dodal Kollár.

Uviedol, že keďže v prípade útlaku základných práv a slobôd ide o tému, ktorá ho sprevádza celým profesionálnym aj osobným životom, poprosil organizátorov o krátky dvoj-trojminútový priestor, aby som sa mohol prihovoriť účastníkom protestného zhromaždenia.

Leto v nedohľadne? Máj býva na Slovensku nepredvídateľný

Zhruba pred desiatimi dňami ĽSNS ohlásila na totožný termín míting v jednom z hlohovských hotelov. Primátor plánoval osloviť nájomcu, aby podujatiu priestor nedal, ale kým tak urobil, hotelier sám akciu zrušil. „Vážim si tento jeho občiansky postoj, ktorým si ako podnikateľ iste nenarobil iba priateľov,“ dodal Kollár.

Môže vás zaujímať

POLÍCIA: Mobilná aplikácia na pomoc občanom je na svete