Jednou vetou

Na niektorých úsekoch ciest KSK spôsobuje sneženie problémy, cestári sú v teréne

Zima dala opäť o sebe vedieť a poriadne zaúradovala

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Na ceste II/552 v úseku Bohdanovce - Slanské Nové Mesto (okres Košice-okolie) je uzatvorená cesta políciou do času, kým neprejde úsekom ďalšie posýpacie vozidlo. Uviedla to hovorkyňa Košického samosprávneho kraja (KSK) Anna Terezková.

FOTO: Bratislavský hrad ožil vianočnými trhmi. Toto si určite nenechajte ujsť

„Na Dargove sú v súčinnosti s políciou odstavované kamióny, keďže mnohé z nich mali letné pneumatiky,“ povedala s tým, že obmedzenie pre kamióny bude platiť dovtedy, kým sa situácia neustáli. V súvislosti so snežením a situáciou na cestách v Košickom kraji je aktuálne v službe 65 kusov techniky.

Donovaly sú pre kamióny neprejazdné

Cestári Správy ciest KSK podľa jej slov vyrážali na cesty v pondelok pred 4.00 h, snežiť začalo okolo 3.30 h najprv v okresoch Rožňava a Spišská Nová Ves a následne na území ďalších okresov. „Do 8.00 h bolo zrealizovaných 67 výjazdov. Vozidlá sú ďalej v teréne, v posypoch pokračujú v zmysle operačného plánu zimnej údržby ciest, to znamená, najprv sú udržiavané cesty I. triedy a po nich cesty II. a III. triedy. Do 9.00 h bolo spotrebovaných 270 ton posypového materiálu,“ dodala Terezková.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na utorok (3. 12.) výstrahy pre dva kraje. V stredu by už situácia mala byť bez výstrah:

 

Začiatok decembra a prvý sneh priniesol tieto výstrahy | zdroj: SHMÚ

 

Môže vás zaujímať

Opitá vodička narazila do auta a tlačila ho takmer dvesto metrov