Na priecestí pri Nitre sa zrazil osobný vlak s nákladným autom

V Dolných Krškanoch pri Nitre sa na železničnom priecestí na Dvorčianskej ulici zrazil v pondelok 15. júla 2019 osobný vlak s nákladným autom.

FOTO TASR - KR PZ Nitra

V Dolných Krškanoch pri Nitre sa na železničnom priecestí na Dvorčianskej ulici zrazil v pondelok osobný vlak s nákladným autom. Nehoda sa stala krátko po 7.30 h. Vlak po zrážke ťahal nákladné auto približne 100 metrov. Následkom nárazu sa vlaková súprava vykoľajila.

Pri nehode utrpel vodič nákladného auta zranenie, z 236 cestujúcich vo vlaku nebol nikto zranený. Vodiča s poranením hlavy a ruky transportovali záchranári do Fakultnej nemocnice v Nitre.

Polícia vyšetruje nehodu v okrese Revúca, pri ktorej sa ťažko zranili tri osoby

Podľa informácie hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáty Čuhákovej 42-ročný vodič nákladného vozidla s prívesom pravdepodobne vošiel na priecestie napriek červenému svetelnému znameniu. Alkohol v dychu vodičov policajti nezistili. Materiálne škody prevýšili 120.000 eur. Okolnosti a miera zavinenia dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania policajtov Okresného dopravného inšpektorátu v Nitre.

Železničná doprava v úseku Ivanka pri Nitre – Nitra je prerušená, cestujúcich preváža náhradná autobusová doprava. Obmedzená bola aj premávka mestskej hromadnej dopravy, linky 12, 14, 22 a 23 neobsluhovali zastávku Nitrianske strojárne v oboch smeroch jazdy. Podľa vyjadrenia zástupcov spoločnosti Arriva, ktorá prevádzkuje mestskú hromadnú dopravu v Nitre, je premávka liniek po odstránení následkov dopravnej nehody obnovená, spoje premávajú na celej trase podľa platných cestovných poriadkov.

Môže vás zaujímať

Súd rozhodol o neplatnosti zmluvy medzi Košicami a EEI, verdikt nie je konečný