Jednou vetou

Na primátora Trnavy bude za KDH kandidovať 40-ročný Rastislav Mráz

Rastislav Mráz počas oznámenia kandidatúry na primátora Trnavy

foto: facebook.com

Kandidatúru na post primátora Trnavy pre tohtoročné komunálne voľby ohlásil vo štvrtok Rastislav Mráz (KDH). Súčasný poslanec mestského zastupiteľstva i krajského parlamentu za kresťanských demokratov chce prioritne riešiť v meste otázku dopravy.

Svoj volebný program predstaví koncom mája, k spolupráci privoláva Trnavčanov. Je zatiaľ jediným protikandidátom súčasného primátora Petra Bročku, ktorý ohlásil záujem kandidovať pre svoje druhé volebné obdobie.

Mráz (1978) je predsedom okresného centra KDH v Trnave. Povedal, že na miestnej úrovni rokuje hnutie o predvolebnej spolupráci so stranou Sloboda a solidarita (SaS), s ktorou boli úspešní aj v krajských voľbách. Z tejto spolupráce teraz vylúčil stranu Smer-SD a Kotleba-Ľudová strana Naše Slovensko. Pre komunálne voľby plánuje hnutie v Trnave postaviť kandidátku, ktorá bude „mix súčasných ľudí s novými“.

Vo volebnej kampani chce kandidát na primátora využiť predovšetkým stretnutia a rozhovory s Trnavčanmi, dôležitým fenoménom sú podľa neho sociálne siete. V tom sa podľa neho bude odlišovať jeho kampaň od kampaní jeho predchodcov, primátorov Štefana Bošnáka (štyri volebné obdobia) a Vladimíra Butka (jedno volebné obdobie), na ktorých pôsobenie chce Mráz nadviazať. „Mám jasnú predstavu o rozvoji mesta, potrebujeme vytvoriť úzku spoluprácu s odborníkmi a občanmi,“ povedal. Pre komunikáciu je určená mailová adresa nasemestto@gmail.com

Mráz chce klásť dôraz popri doprave aj na otázku vytvárania pracovných miest. „Hoci je okres Trnava regiónom s najnižšou nezamestnanosťou na Slovensku, pôjde o vytváranie podmienok na vznik pracovných pozícií s vyššou pridanou hodnotou,“ povedal počas ohlásenia svojej kandidatúry novinárom. Predvolebný boj chce viesť korektne, pripravuje sa na „pozitívnu vojnu vízií“.

Na predstavení kandidáta sa zúčastnil aj predseda KDH Alojz Hlina. Povedal, že ho teší, že hnutiu sa podarilo vygenerovať z vlastných radov kandidáta na primátora krajského mesta. „Bolo by zvláštne, keby v malom Ríme nemalo KDH koho postaviť,“ dodal. Bývalý primátor Bošnák povedal, že politika KDH v Trnave bola vždy v prospech ľudí a radnica hľadala cesty, ako napomôcť aj realizácii projektov, ktoré nemala samospráva vo svojej právomoci. Ako príklad uviedol príchod automobilky, kde rokovania zástupcov mesta zohrali pozitívnu úlohu. „V ceste starostlivosti o ľudí treba pokračovať, aby zostali v meste bývať, aby si tu mladí mohli zakladať rodiny a mali tu svoju prácu,“ uviedol Bošnák.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru