Na projekty občianskeho rozpočtu 2019 vyčlenila Vrakuňa 20.000 eur

Aupark Tower v Bratislave

foto: jxp

Bratislavská mestská časť Vrakuňa vyčlenila na projekty tohtoročného občianskeho rozpočtu 20.000 eur.

Na oblasť sociálnych vecí, kultúry, športu a životného prostredia dala rovnako po 5000 eur. Momentálne môžu obyvatelia Vrakune, tunajšie občianske združenia či miestni poslanci posielať mestskej časti do 15. februára svoje návrhy projektov. Následne sa vyhodnotia a o vybratých podnetoch bude verejnosť hlasovať. Informuje o tom Vrakuňa na svojom webe.

Bratislava má ďalšie záchytné parkovisko, začne vyznačovať aj bus pruh

Cieľom občianskeho rozpočtu je podľa samosprávy vytvoriť pre obyvateľov mestskej časti priestor spolupodieľať sa na jej rozvoji. „Zlepšiť napĺňanie potrieb a priorít obyvateľov, vťahovať ich do verejného života a diania, modernizovať správu vecí verejných, zvýšiť efektívnosť, legitímnosť, kredibilitu a transparentnosť verejného rozhodovania a obmedziť neželané javy ako klientelizmus a korupciu,“ vysvetlila.

Mestská časť spustila prvú časť občianskeho rozpočtu, a to zbieranie podnetov. Tie môžu obyvatelia, občianske združenia vo Vrakuni i miestni poslanci zasielať do polovice februára mailom na obcianskyrozpocet@vrakuna.sk, alebo v podateľni miestneho úradu. V návrhu je potrebné uviesť názov projektu, oblasť podpory, stručný popis riešenia i očakávaný výsledok a kontaktné údaje.

Polícia objasnila prípad útoku na autobus MHD, ktorý sa stal v Bratislave

Samospráva zozbierané podnety vyhodnotí, vyradí návrhy nad finančné možnosti a mimo kompetencie mestskej časti, či časovo nezrealizovateľné. Od marca do polovice apríla bude následne prebiehať hlasovanie o vybraných projektoch elektronicky alebo písomne. „Hlasovať môže každý obyvateľ mestskej časti Vrakuňa, ktorý dosiahol vek 15 rokov a zaregistruje sa cez formulár na stránke vrakuna.sk. Hlasovať možno aj osobne, a to v podateľni preukázaním sa identifikačným dokladom,“ priblížila mestská časť.

Na jeden projekt je vyčlenených maximálne 3000 eur a v každej oblasti bude možné podporiť maximálne dva projekty. S realizáciou projektov sa následne počíta od mája do konca augusta.

Môže vás zaujímať

Pri zrážke dvoch áut v Košiciach sa dvaja ľudia zranili, jeden ťažko