Jednou vetou

Na severe treba počítať s intenzívnym dažďom, zasahovalo už 290 hasičov

Ilustračné foto

TASR - Radovan Stoklasa

Do štvrtkového rána zasahovalo v súvislosti s intenzívnym dažďom 290 profesionálnych a dobrovoľných hasičov, ktorí boli vyslaní k viac ako 80 udalostiam. Informuje o tom Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Najviac zásahov hasiči absolvovali v Žilinskom kraji, kde bola ich pomoc potrebná 47-krát. V Trnavskom kraji zasahovali 11-krát, v Bratislavskom deväť- a v Trenčianskom šesťkrát. „Najčastejšie zasahovali pri odstraňovaní spadnutých stromov z vodných tokov a ciest, odčerpávaní vody zo zatopených ulíc a pivníc, zároveň monitorovali stav vodných tokov,“ priblížila Križanová.

Hladiny vodných tokov v Trenčianskom samosprávnom kraji klesajú

Výstrahy pred intenzívnym dažďom a povodňovou aktivitou platia aj naďalej, najmä na severe Slovenska. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej stránke informuje o tom, že na niektorých miestach môže spadnúť 120 milimetrov zrážok.

SHMÚ varuje pred intenzívnym dažďom a povodňovou aktivitou v severných okresoch

Na severe Slovenska je aj vo štvrtok potrebné počítať s intenzívnym dažďom a povodňovou aktivitou na viacerých tokoch. Na svojej stránke o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Výstrahy pred dažďom prvého alebo druhého stupňa platia pre celý severozápad Slovenska až do piatkového (24. 5.) rána. Na niektorých miestach môže napadnúť 120 milimetrov zrážok.

Takmer vo všetkých severnejších okresoch, ale tiež v Michalovciach a Sobranciach SHMÚ vyhlásil stupne povodňovej aktivity. Väčšinou ide o druhý stupeň, ktorý podľa meteorológov môže ohroziť ľudskú činnosť a spôsobiť škody na majetku.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru