Jednou vetou

Na Slovensku treba v najbližších dňoch rátať so snehom a vetrom

Ilustračné foto

foto: TASR

Najmä na severnom a severovýchodnom Slovensku sa môžu do stredy 28. novembra vyskytnúť snehové jazyky a záveje. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal v tejto súvislosti pre okresy Prešovského, Košického, Banskobystrického a Žilinského kraja výstrahu prvého stupňa. Výstraha druhého stupňa v tejto súvislosti platí do stredy pre okresy Poprad a Kežmarok.

Vietor bude fúkať v utorok, ale aj v stredu v Košickom kraji, SHMÚ vydal výstrahu prvého stupňa pre okresy Košice mesto, Košice okolie, Trebišov a Michalovce.

Z pondelka na utorok by malo podľa meteorológov snežiť najmä v Prešovskom a Košickom kraji. Výstraha prvého stupňa platí pre okresy Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Levoča, Spišská Nová Ves, Sabinov, Bardejov, Prešov, Košice mesto a Svidník, ale aj pre Bratislavu. Na východnom Slovensku sa očakáva výskyt sneženia, pri ktorom spadne 20 centimetrov nového snehu.

„Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, predovšetkým pri doprave a pohybe osôb. Predpokladaná výška nového snehu je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uvádzajú meteorológovia. V okrese Bratislave sa očakáva do utorka do 12.00 h sneženie, pri ktorom môže spadnúť do piatich centimetrov snehu.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru