Jednou vetou

Na stredných školách diskutujú o hrozbách totalitných režimov

Ilustračná foto

Foto: pexels.com

V spolupráci s občianskym združením Living Memory odštartoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK) projekt V totalitnej spoločnosti svoje šance nezlepšíš. Jeho cieľom je naučiť žiakov stredných škôl rozoznávať fakty od manipulácií, poznávať praktiky totalitných režimov a hodnotu slobody. Ide o pilotný projekt, na školách v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK sa do konca roka uskutoční spolu 15 prednášok.

Predseda TTSK Jozef Viskupič navštívil prvú zo série prednášok na Strednej odbornej škole elektrotechnickej v Trnave, na ktorej sa študenti dozvedeli viac o podiele Slovenska na holokauste, Slovenskom národnom povstaní či nástupe nacistického a komunistického režimu.

Deti z Popradu budú opäť zdobiť vianočné stromčeky, vystavia ich na jarmoku

„Som presvedčený, že je potrebné pracovať s mladými ľuďmi, pripomínať im našu históriu, aby sa už podobné hrôzy nikdy neopakovali. V TTSK si uvedomujeme, že v tejto digitálnej dobe majú naši mladí ľudia prístup k obrovskému množstva informácií, a to od faktov až po hoaxy či tzv. fake news. O to viac je dôležité, aby s informáciami vedeli pracovať, správne ich vyhodnocovali a rozlišovali pravdu od klamstva,“ povedal Viskupič. TTSK má zámer pokračovať v projekte aj v roku 2019.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru