Jednou vetou

Pre niektoré okresy na východe platí výstraha 2. stupňa pred búrkami

Ilustračné foto

Foto: Pixabay.com

V okresoch Poprad, Spišská Nová Ves, Rožňava, Levoča a Sabinov sa zvýšila výstraha pred búrkami na druhý stupeň. Vydal ju Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý predpokladá v niektorých lokalitách úhrn zrážok 30 až 50 milimetrov. Vietor môže dosiahnuť rýchlosť 60 až 80 kilometrov za hodinu.

aktualizované: 12:45

Podľa meteorológov sa v súvislosti s očakávanými prívalovými zrážkami predpokladá prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, a to najmä na malých tokoch. Vylúčený nie je ani výskyt povodňových úkazov mimo tokov, napríklad stekanie vody zo svahov, zatápanie pivníc, podchodov či podjazdov. SHMÚ už pre okresy Poprad, Spišská Nová Ves, Rožňava hydrologickú výstrahu druhého stupňa.

Prudké búrky zasiahli Česko, Rakúsko a Nemecko

O stupeň nižšia výstraha platí pre okresy Sabinov, Levoča, Gelnica, Brezno, Rimavská Sobota, Revúca, Lučenec, Krupina, Prievidza, Topoľčany, Kysucké Nové Mesto.

S búrkami v sobotu treba počítať na väčšine územia Slovenska. Výstraha prvého stupňa platí pre šesť krajov, s výnimkou Bratislavského a Trnavského kraja.

 

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru