Jednou vetou

Na Vianočnom behu popri vodnom diele sa zišlo takmer tisíc pretekárov

Na snímke malí bežci počas 17. ročníka tradičného Vianočného behu pri Vodnom diele v Žiline 22. decembra 2018.

foto: TASR - Erika Ďurčová

Takmer tisícka účastníkov zo Slovenska i zahraničia sa v sobotu zišla na ďalšom ročníku Vianočného behu popri Vodnom diele Žilina.

Nechýbalo tradičné sprievodné podujatie pre otužilcov – Zimné plávanie, ktorého sa podľa organizátorov každoročne zúčastnia desiatky ľudí.

Je finále pred Vianocami. Toto všetko sa deje

Bežci si mohli vybrať rôzne vzdialenosti – krátky beh na jeden kilometer, beh na 8300 metrov, polmaratón či maratón.

„Pretekárov sme mali na začiatku decembra prihlásených tisíc. Či prišli všetci, v tomto momente ešte neviem. Stane sa, že niektorí ľudia ochorejú, ale 900 bežcov na tratiach jeden kilometer až maratón je tu určite. Samozrejme, tu máme aj plavcov, každoročne je to asi 50 ľudí,“ povedal spoluorganizátor podujatia Peter Zánický.

Vianočného behu sa zúčastnilo aj množstvo ľudí zo zahraničia. Okrem Slovákov prišli pretekári zo Srbska, Poľska aj z Českej republiky.

Vodiči si musia dať pozor na mokré či zasnežené vozovky i na námrazu

„Sme radi, že sa nám darí spájať ľudí, na štart nastúpili aj hendikepovaní športovci. Behajú celé rodiny. Deti si vyberú kilometer, ocino beží maratón, mamina polmaratón. Je to fajn, že 22. decembra sú ľudia tu a nie v obchodných domoch,“ dodal Zánický.

Organizátorom podujatia sú mesto Žilina, Cyklistický spolok Žilina a klub otužilcov a priateľov zimného plávania Tučniaky.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru