Jednou vetou

Na východe Slovenska bolo rekordne chladno

Ilustračné foto

foto: unsplash.com

Meteorológovia namerali v utorok ráno na väčšine územia Slovenska pri zemi teploty -2 až -10 stupňov Celzia. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.

V Spišských Vlachoch a Kamenici nad Cirochou bolo rekordne chladno s teplotami až -6,6 stupňa Celzia. „Minulá noc bola na našom území jasná a vďaka zoslabnutiu vetra klesla teplota na pomerne nízke hodnoty,“ spresňuje SHMÚ. Pri zemi vo výške piatich centimetrov namerali v nížinách nad ránom väčšinou teplotu -2 až -7 stupňov Celzia, avšak výnimočne bolo aj chladnejšie. V Kamenici nad Cirochou bola zaznamenaná teplota -8,6 stupňa Celzia.

Ovocinári vo Veselom pri Piešťanoch zachraňovali úrodu pred mrazmi aj vrtuľníkom

Oveľa chladnejšie bolo na severe Slovenska. Tu boli lokality, kde vo výške päť centimetrov nad povrchom bolo aj menej ako -10 a v Plavči dosiahla teplota vzduchu -11,9 stupňa Celzia. „Na východnom Slovensku boli prekonané aj teplotné rekordy v minimálnej výške dvoch metrov nad povrchom,“ uviedli meteorológovia. Spišské Vlachy mali ráno v uvedenej výške -6,6 stupňa Celzia, zatiaľ čo v Kamenici zaznamenali teplotu -4 stupne Celzia. Podľa SHMÚ ide o najchladnejšie ráno pripadajúce na 16. apríl v histórii pozorovaní.

Môže vás zaujímať

Pyrotechnici zlikvidovali nájdenú vojenskú muníciu