Jednou vetou

Na železničnom v Malackách priecestí vyhasol dopoludnia život 65-ročnej ženy

Ilustračná foto

Foto: TASR

Na železničnom priecestí v Malackách došlo v piatok po 9. h k tragickej nehode. O život prišla 65-ročná žena. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.

aktualizované: 14:32

„Udalosť sa stala o 09.01 h. Príčiny nešťastia sa vyšetrujú,“ potvrdila hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková. „Určitý čas bola tiež prerušená doprava v úseku Veľké Leváre-Malacky,“ informovala.

„Podľa doterajších informácií rušňovodič osobného vlaku pri prechádzaní uvedeného úseku z Kútov v smere do Bratislavy spozoroval osobu ženského pohlavia vstúpiť do koľajiska. Aj napriek tomu, že použil výstražné znamenie a rýchlobrzdu, stretu vlaku so ženou už nedokázal zabrániť,“ uviedla policajná hovorkyňa. Ohliadajúci lekár na mieste určil príčinu smrti, a to devastačné zranenia nezlučiteľné so životom. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom vyšetrovania.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) na svojom twitterovom účte uviedla, že doprava bola v spomínanom úseku prerušená od 09.23 do 10.25 h. Mimoriadna udalosť spôsobila aj meškanie medzinárodných rýchlikov EC 172 z Budapešti do Hamburgu a EC 273 z Prahy do Budapešti.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru