Jednou vetou

Na Zemplíne sú cesty zjazdné, pri Humennom sa stala dopravná nehoda

Ilustračné foto.

Foto: TASR

Cesty na Zemplíne sú zjazdné. Ráno sa pri Humennom stala dopravná nehoda. Zrazil sa tam kamión s dvomi osobnými autami.

Ako TASR informoval vedúci strediska michalovskej Správy ciest Košického samosprávneho kraja Michal Kráľ, v regióne, ktorý pokrývajú, sú cesty aktuálne mokré. „Všetko je v poriadku. Nadránom bolo vonku šesť sypačov,“ priblížil situáciu s tým, že miestami poletuje sneh a fúka vietor.

Podobná situácia je aj na hornom Zemplíne. Riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Humenné Ľubomír Galanda pre TASR uviedol, že cesty v troch okresoch, ktoré majú na starosti, sú vlhké, mokré až suché. „V teréne boli tri vozidlá,“ doplnil s tým, že aktuálne v oblasti sneh len poletuje.

Poprad: Kvôli sneženiu a vetru uzavreli pre kamióny horský prechod Vernár

Ako TASR informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove, dopravná nehoda kamióna a dvoch osobných áut sa stala na križovatke, ktorá sa nachádza na výjazde z Humenného v smere na Brekov. Na mieste boli podľa jeho ďalších slov dve zranené osoby.

Prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik pre TASR uviedol, že k nehode došlo krátko po 7.00 h. Osobné auto Suzuki SX4 viedla 54-ročná žena z Tovarného vo Vranovskom okrese, nákladné vozidlo s návesom 26-ročný Humenčan a automobil Renault Mégane zas 24-ročný muž z Brekova.

Cesty v Košickom kraji sú zjazdné, sneh hlási horský priechod Grajnár

Podľa jeho ďalších slov vodička Suzuki SX4 jazdila po ceste druhej triedy v smere na Humenné. „Pri vchádzaní na hlavnú cestu nerešpektovala dopravné značenie ‚daj prednosť v jazde‘ a s vozidlom vošla do jazdnej dráhy nákladnému autu,“ priblížil Džobanik s tým, že to išlo v pravom jazdnom pruhu po hlavnej ceste v smere z Humenného na obec Brekov, v dôsledku čoho došlo k zrážke týchto vozidiel.

Pokračoval, že nákladné auto po tejto kolízii zmenilo smer jazdy, pričom prešlo do protismernej časti cesty, kde sa ľavou prednou stranou zrazilo s pravou prednou stranou protiidúceho vozidla Renault Mégane. „Na mieste dopravnej nehody boli vodiči podrobení dychovej skúške s negatívnym výsledkom,“ spomenul Džobanik. Celkovú škodu, ktorá vznikla pri nehode na všetkých troch vozidlách, vyčíslili na približne 12.500 eur. „Vodiči osobných áut utrpeli pri dopravnej nehode zranenia s dobou liečenia do siedmich dní,“ uzavrel.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru