Jednou vetou

Na značenie turistických a cyklo trás vyčlenia 250-tisíc eur

Ilustračné foto

TASR

Klub slovenských turistov (KST) spolu so Slovenským cykloklubom (SCK) udržiavajú a značia viac ako 14-tisíc kilometrov turistických a 6-tisíc kilometrov cykloturistických trás

Na značenie turistických a cykloturistických trás ministerstvo školstva vyčlení v roku 2020 sumu 250-tisíc eur. Ako priblížil štátny tajomník pre šport Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivan Husár (SaS) v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poskytol tlačový odbor ministerstva, slovenský systém značenia turistických trás je vo svete unikátom. Uviedol to na pracovnom stretnutí s poprednými organizáciami zastrešujúcimi turistov a cyklistov, ktorého cieľom bolo nastaviť kroky na spopularizovanie turistiky.

Klub slovenských turistov (KST) spolu so Slovenským cykloklubom (SCK) udržiavajú a značia viac ako 14-tisíc kilometrov turistických a 6-tisíc kilometrov cykloturistických trás.

Štátny tajomník sa stretol s predstaviteľmi organizácií, ktoré dlhodobo zabezpečujú značenie trás pre pešiu, cyklistickú, lyžiarsku, jazdeckú a vodácku turistiku na celom Slovensku, predsedom KST Petrom Dragúňom a predsedom SCK Michalom Hlatkým.

Pohyb v prírode považuje rezort školstva za jednu z najdostupnejších a zdraviu prospešných foriem využitia voľného času. Z tohto dôvodu sa Husár zaujímal o aktuálne podmienky podpory rôznych foriem turistiky formou značenia a rozvoja trás. „Systém značenia turistických trás na Slovensku je svojou metodikou, hustotou a históriou svetovým unikátom,“ uviedol. Doplnil, že v záujme využitia turistických trás aj na vzdelávacie a informačné účely a zatraktívnenia pohybu v prírode navrhli umiestniť na turistické smerovníky QR kódy. Tie sa dajú využiť aj pri organizovaní súťaží. Ministerstvo témy rozvoja turistiky, ako aj využitie QR kódov plánuje rozpracovať v spolupráci s dotknutými subjektmi.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru