Jednou vetou

Nádhera pre oko, mažoretky majú majstrovstvá

Mažoretky Alba Bratislava, ilustračné foto

facebook mažoretky Alba

Ak pôjdete okolo, určite sa tam zastavte. Bude to nádhera pre oči, najviac mažoretiek na meter štvorcový. Tento víkend sú Majstrovstvá Slovenska v mažoretkovom športe v športovej hale na Zábraní v Hlohovci Majstrovstvá Slovenska v mažoretkovom športe. O titul sa bude uchádzať približne 600 mažoretiek z 33 súborov z celého Slovenska.

Celoštátne majstrovstvá sú zároveň nominačnou a kvalifikačnou súťažou na majstrovstvá Európy v Poľsku a na majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v Juhoafrickej republike. Pred odbornou porotou budú defilovať detské súbory i mažoretky vo vekových kategóriách kadet, junior a senior.

Vypočujte si: Mažoretky vybavené, sprievod pripravený. To bude na ulici paráda!

Majstrovstvá Slovenska v mažoretkovom športe budú pokračovať aj v nedeľu 6. mája. „Súťažiť sa bude v sekciách baton, pom-pom, flag a mace. V každej vekovej kategórii sa bude udeľovať titul majster SR, I. vicemajster SR a II. vicemajster SR,“ informovali organizátori.

Pozrite si aj ďalšie víkendové tipy na sobotu a nedeľu

Nedeľné súťaže ukončí krátky koncert Dominiky Mirgovej pred slávnostným vyhlásením výsledkov. „Z celého podujatia bude bežať online stream, ktorý môže sledovať každý, kto chce vidieť, ako to v športovej hale prebieha, ale nemôže sa majstrovstiev priamo zúčastniť,“ uviedla Zuzana Hrinková Siebenstichová z Mestského úradu v Hlohovci.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru