Jednou vetou

Najväčšie jarné veľtrhy na výstavisku presunuli na neurčito

Ilustračné foto

foto: TASR - Marko Erd

Veľtrhy Záhradkár, Včelár a Beauty Forum patrili k najnavštevovanejším podujatiam

Najväčšie podujatia trenčianskeho výstaviska sa neuskutočnia v plánovaných jarných termínoch. Agentúru SITA o tom informovala Gabriela Micháliková zo spoločnosti Expo Center. Veľtrhy Záhradkár, Včelár a Beauty Forum pritom patrili k najnavštevovanejším podujatiam v priebehu kalendárneho roka.

„V nadväznosti na preventívne opatrenia prijaté na zasadnutí Ústredného krízového štábu s cieľom zabrániť šíreniu ochorenia COVID-19 nie je možné podujatia Beauty Forum, Záhradkár, Včelár, Chuť Slovenska a Torty & Svet pečenia, Aqua, Burza starožitností a Gazdovské trhy zorganizovať v pôvodnom termíne,“ uviedla Micháliková. Trenčianske výstavisko podľa Michálikovej zároveň rozhodlo presunúť termíny konania týchto veľtrhov a výstav na dátum, ktorý umožní ich bezpečnú a bezproblémovú organizáciu.

„Príjmy veľtrhového odvetvia sú zastavené, tento stav môže trvať niekoľko mesiacov. Možno, že k postupnému zvyšovaniu dôvery ľudí k účasti na hromadných akciách dôjde až od septembra. Momentálne sa snažíme o racionalizáciu nákladov. Mesiace marec, apríl, máj sú z hľadiska príjmov rozhodujúcim obdobím všetkých troch slovenských výstavísk,“ vyhlásil generálny riaditeľ spoločnosti Expo Center, a. s. Pavol Hozlár.

Môže vás zaujímať

VYŠNÁ BOCA: Auto spadlo do rokliny, spolujazdec zomrel