Jednou vetou

Najväčšie jarné veľtrhy na výstavisku presunuli na neurčito

Ilustračné foto

foto: TASR - Marko Erd

Veľtrhy Záhradkár, Včelár a Beauty Forum patrili k najnavštevovanejším podujatiam

Najväčšie podujatia trenčianskeho výstaviska sa neuskutočnia v plánovaných jarných termínoch. Agentúru SITA o tom informovala Gabriela Micháliková zo spoločnosti Expo Center. Veľtrhy Záhradkár, Včelár a Beauty Forum pritom patrili k najnavštevovanejším podujatiam v priebehu kalendárneho roka.

„V nadväznosti na preventívne opatrenia prijaté na zasadnutí Ústredného krízového štábu s cieľom zabrániť šíreniu ochorenia COVID-19 nie je možné podujatia Beauty Forum, Záhradkár, Včelár, Chuť Slovenska a Torty & Svet pečenia, Aqua, Burza starožitností a Gazdovské trhy zorganizovať v pôvodnom termíne,“ uviedla Micháliková. Trenčianske výstavisko podľa Michálikovej zároveň rozhodlo presunúť termíny konania týchto veľtrhov a výstav na dátum, ktorý umožní ich bezpečnú a bezproblémovú organizáciu.

„Príjmy veľtrhového odvetvia sú zastavené, tento stav môže trvať niekoľko mesiacov. Možno, že k postupnému zvyšovaniu dôvery ľudí k účasti na hromadných akciách dôjde až od septembra. Momentálne sa snažíme o racionalizáciu nákladov. Mesiace marec, apríl, máj sú z hľadiska príjmov rozhodujúcim obdobím všetkých troch slovenských výstavísk,“ vyhlásil generálny riaditeľ spoločnosti Expo Center, a. s. Pavol Hozlár.

Môže vás zaujímať

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne