Jednou vetou

Najviac „ešpézetiek“ sa míňa – uhádli by ste? Čo bude ďalej?

Aké budú nové "ešpézetky" v Bratislave?

autorská koláž hlavne.sk

Stále nie je rozhodnuté, aké budú nové evidenčné čísla motorových vozidiel v Bratislave. Tých sa zo všetkých na Slovensku míňa v evidencii vozidiel najviac. Ako sú na tom iné mestá? A čo poplatky? Tu sú všetky najnovšie informácie:

Evidenčné čísla pre Bratislavu s označením BA takmer pred siedmimi rokmi nahradili nové tabuľky začínajúce na dvojicu písmen BL. K zmene došlo vtedy pre vyčerpanie všetkých sérií a onedlho to bratislavských motoristov čaká opäť.

Nestihli ste Autosalón? Tu si všetko pozrite!

Ako sú na tom ďalšie okresy so zásobami „ešpézetiek“ a či sa budú meniť poplatky, zisťovala redakcia hlavne.sk na Prezídiu policajného zboru SR (PPZ SR). Na naše otázky odpovedala mjr. Ing. Denisa Baloghová, hovorkyňa PPZ SR.

Aké budú nové EVČ (ŠPZ) pre Bratislavu, keď sa vyčerpajú tabuľky „BL“?

Nové označenie bratislavského okresu je možné vybrať ešte zo skratiek BD, BE, BI a BT. Zatiaľ nebolo určené aké označenie to bude, no predpokladáme, že sa pristúpi k rovnakému mechanizmu výberu ako to bolo pri skratke BL, t.j. na základe vykonaného mediálneho prieskumu.

Ktoré koncové série sa momentálne pre okres Bratislava (BL) vydávajú?

Pri klasických tabuľkách (520 mm x 100 mm) pre osobné a nákladné vozidlá sa momentálne vydávajú koncové série: SX, SY, TD, TE, TF, TG, TH, TI, TJ, TO, TP, TR a v rozmere so zadnou „štvorcovou“ tabuľkou (340 mm x 200 mm) písmenné série: PN, PO, TO, UG.

Protest farmárov alebo výstava špičkových agrostrojov?

Do kedy sa odhaduje vydávanie tabuliek s označením „BL“?

Na základe vykonanej analýzy skladových zásob a predpokladanej spotreby tabuliek s evidenčným číslom k 15. 06. 2018 sa predpokladá, že v bratislavskom okrese budú písmenné série v skratke okresu BL vyčerpané cca. v období I. štvrťroka 2020.

Poplatky sa nemenia, viac o nich nájdete tu a podrobnosti o jednotlivých tabuľkách EVČ (ŠPZ) nájdete tu

Sú známe návrhy na nové EVČ v iných okresoch?

Vykonávacia vyhláška ustanovuje náhradné kombinácie začiatočných písmen v prípade vyčerpania súčasnej skratky okresu vo všetkých okresoch. V tých, kde sa najčastejšie evidujú, prehlasujú, vymieňajú poškodené tabuľky a pod. sú pripravené nasledovné alternatívy:

Okres Skratka okresu
Banská Bystrica BB, BC, BK
Bratislava BA, BD, BE, BI, BL, BT
Košice KE, KC, KI
Levice LV, LL
Nitra NR, NI, NT
Nové Zámky NZ, NC
Prešov PO, PV, PS
Trenčín TN, TC, TE
Trnava TT, TA, TB
Žilina ZA, ZI, ZL

 

 

 

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru