Návšteva rozkvitnutého zámku či jazda veľkonočnou električkou? To nie sú všetky tipy na sviatky!

koláž: hlavne.sk

koláž: hlavne.sk

Šibi, ryby, mastné ryby, kus koláča od korbáča... Sviatky jari klopú na dvere a tak sme sa prípravou víkendového menu inšpirovali Veľkou nocou aj my. A veríme, že naše tipy zaujmú aj vás. Redakcia Hlavné.sk vám želá príjemné prežitie Veľkonočných sviatkov. Prinášame zopár tipov na výlety, pozrite sa na to:

Navštívte romantické hrady a zámky!

Bojnický zámok vás pozýva do veľkonočne vyzdobených priestorov. Môžete sa inšpirovať výzdobou zámku a popritom si prezrieť aj zbierkové predmety súvisiace s jarným obdobím.

Bojnický zámok, zdroj: snm.sk | zdrj: snm.sk

Aj hrad Modrý Kameň sa mení na Veľkonočný. V tieto dni tu nájdete program plný zábavy a nápadov. Hrad rozkvitol kvetinovými dekoráciami na výstave Jarné prebudenie. Vo Veľkonočnej pátračke budete hľadať stratené kraslice a zajačích kamarátov, ktorí ukrývajú tajnú šifru. Tohtoročným prekvapením bude módna prehliadka v sobotu 31.3. o 13:00 a 16:00 hod. s názvom Premeny krásy. Bude to prehliadka originálnych doplnkov do vlasov v podobe kvetinových čeleniek od Ivany Jackuliakovej.

Hrad Modrý Kameň, zdroj snm.sk

Veľkonočné podujatia pripravili okrem toho aj na ďalších hradoch, napríklad na Čachtickom, Červený kameň, Beckov či Kežmarský hrad.

Nastúpiť môžete aj do veľkonočnej električky

Vyzdobená historická električka na vás čaká na Trenčianskej elektrickej železnici v nedeľu ( 1.4 ). K sviatočnej nálade vám bude vyhrávať folklórna skupina Bosoráci.

Trenčianska električka, zdroj: trezka.sk
Trenčianska elektrická železnica spája Trenčiansku Teplú s kúpeľným mestom Trenčianske Teplice už viac ako 109 rokov. Stavať ju začali v roku 1908. V pravidelnej prevádzke je od roku 1999.

Veľkonočné vajíčka budú ukryté aj v bratislavskom Ružinove

S deťmi ich v pondelok ( 2.4 ) môžete hľadať v parku na Ostredkoch a potom vymeniť za sladkú odmenu. Chýbať nebude ani súťaž v recitovaní veľkonočných riekaniek, či súťaž o najväčší korbáč.

Môže vás zaujímať

Dobrovoľní horskí záchranári čistili časť Pienin, objavili aj sfúknutý raft