Návštevníkov Agrokomplexu odvezie na veľtrh historická Ešelka

Iliustračné foto

Pixabay.com

Návštevníkov medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex odvezie počas víkendu na nitrianske výstavisko historický autobus.

Kyvadlovú dopravu medzi železničnou stanicou, centrom mesta, výstaviskom a konečnou zastávkou Gorazdova zabezpečí Karosa ŠL 11 Turist z roku 1975. Autobus s kapacitou 40 miest bude premávať počas tohto víkendu na mimoriadnej linke H19.

Skvelé tipy v polovici augusta. Kam pôjdete?

Vyhliadkové jazdy historickým autobusom pripravilo občianske združenie Veterány.EU. „Počas veľtrhu Agrokomplex je každoročne problém s parkovaním. Dohodli sme sa na spolupráci s Arrivou Nitra a rozhodli sme sa ponúknuť obyvateľom i návštevníkom mesta alternatívu v podobe kyvadlovej dopravy historickou Ešelkou,“ povedal Patrik Špačinský, člen združenia.

Foter lotor oslavuje! Všetko najlepšie De Niro!

V autobuse si cestujúci budú môcť zakúpiť aj upomienkové predmety s dopravnou tematikou, magnetky či pohľadnice a podporiť tak aktivity občianskeho združenia. „Legendárny retrobus premáva v meste len pri mimoriadnych príležitostiach. Ak sa jazdy počas veľtrhu osvedčia, budeme ich organizovať aj v ďalších rokoch,“ povedal predseda združenia Jaroslav Filo.

Môže vás zaujímať

Horskí záchranári pomáhali na Martinských holiach 47-ročnej turistke