Jednou vetou

Nehoda dodávky s kamiónom pod Strečnom si vyžiadala dvoch zranených

Ilustračné foto

foto: TASR

Dve zranené osoby si vyžiadala čelná zrážka dodávky s kamiónom, ku ktorej došlo v stredu skoro ráno pod Strečnom v okrese Žilina. Informovala o tom hovorkyňa skupiny Falck Katarína Načiniaková.

Vodič dodávky pri nehode utrpel ťažké poranenia. „Bol v opatere posádky rýchlej lekárskej pomoci Žilina, ktorá zaistila jeho životné funkcie a transportovala ho do žilinskej nemocnice. Vodič kamióna z nehody vyviazol iba s ľahkými poraneniami. Posádka rýchlej zdravotnej pomoci Strečno ho previezla rovnako do nemocnice v Žiline,“ uviedla Načiniaková.

V BBSK vlani motocyklisti zapríčinili 46 nehôd, zomreli dvaja ľudia

Podľa žilinského krajského policajného hovorcu Radka Moravčíka bolo na základe doteraz vykonaného vyšetrovania zistené, že 45-ročný vodič, občan Českej republiky, viedol motorové vozidlo zn. Citroën Jumper v smere od Martina na Žilinu. „Pri prejazde pravotočivej zákruty z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s vozidlom na mokrej vozovke do protismeru, kde došlo k zrážke s nákladným motorovým vozidlom Daf s návesom, ktoré viedol 39-ročný vodič z okresu Senica,“ povedal.

V Oravskej Lesnej napadlo osem centimetrov snehu, ide o rekord

U slovenského vodiča alkohol vykonanou dychovou skúškou zistený nebol. U vodiča Citroënu bol nariadený odber krvi. „Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom aktuálneho vyšetrovania,“ vysvetlil Moravčík.

Herec Stanke po nehode: Najprv mu nebolo do reči, teraz prehovoril

Cesta bola z dôvodu dokumentovania a odstraňovania následkov dopravnej nehody na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavretá a následne sprejazdnená v jednom jazdnom pruhu. Pred 7.00 h bola sprejazdnená v oboch smeroch. Policajti cestnú premávku odkláňali, usmerňovali a riadili po náhradných trasách.

Môže vás zaujímať

POLÍCIA: Mobilná aplikácia na pomoc občanom je na svete