Jednou vetou

Nehoda motocyklistu v Môlči je varovaním pre iných, aby jazdili bezpečne

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Polícia v Banskej Bystrici objasňuje dopravnú nehodu 26-ročného motocyklistu, ktorá sa stala v piatok ráno v Môlči.

Vodič obchádzal jamu na ceste a v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky, zišiel mimo cesty, kde narazil do oplotenia domu. Utrpel zranenia ruky a čaká ho operácia. Informovala banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

S blížiacim sa víkendom polícia upozorňuje, že podľa štatistík väčšinu dopravných nehôd s motocyklistami eviduje práve počas voľných dní.

Na Prístavnom moste v Bratislave sa zrazili tri autá

„Apelujeme na motocyklistov, aby si uvedomili zodpovednosť, ktorú majú počas jazdy na motorke nielen voči sebe, ale i ostatným účastníkom na cestách. Vždy treba jazdiť podľa svojich schopností a zručností, prispôsobiť jazdu stavu cesty, počasiu a ďalším okolnostiam, ktoré možno predvídať. Pocit voľnosti a eufórie je síce počas jazdy na dvoch kolesách na nezaplatenie, ale o to bolestivejšie a tragickejšie môžu byť následky pádu,“ uviedla hovorkyňa.

Najčastejšou príčinou, ktorá sa podpisuje pod nehody motocyklistov, je prekročenie povolenej rýchlosti a porušenie povinností vodiča.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru