Nehoda pri Hornej Porube si vyžiadala dvoch zranených ľudí

Dopravná nehoda dodávky, ku ktorej došlo v stredu 11. júla 2018 krátko po 17.30 h v katastri Hornej Poruby v okrese Ilava

foto: TASR

Zranenie dvoch osôb si vyžiadala dopravná nehoda dodávky, ku ktorej došlo v stredu (11.7.) krátko po 17.30 h v katastri Hornej Poruby v okrese Ilava. Pri nehode zasahovali štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z Dubnice nad Váhom s jedným zásahovým vozidlom, informoval vo štvrtok TASR hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

„Následkom dopravnej nehody zostalo dodávkové motorové vozidlo prevrátené na boku, pričom blokovalo jeden jazdný pruh. Pri udalosti sa zranili dve osoby. Tie sa nachádzali mimo postihnutého automobilu, z ktorého vytekali prevádzkové kvapaliny,“ opísal Petrík.

Medzi Budmericami a Báhoňom došlo k nehode. Vyžiadala si dve obete

Na voľnom priestranstve vedľa vozidla bolo podľa neho päť kusov tlakových nádob, ktoré sa vodičovi podarilo vytiahnuť z havarovaného automobilu ešte pred príchodom hasičov, tlakové nádoby boli uzavreté a nič z nich neunikalo.

„Zasahujúci hasiči zabezpečili miesto udalosti, vozidlo zaistili proti pohybu a vykonali protipožiarne opatrenia. Súčasne do príchodu Záchrannej zdravotnej služby poskytli zraneným osobám predlekársku prvú pomoc. Potom prostredníctvom absorpčnej látky zachytili a z vozovky odstránili vytečené prevádzkové kvapaliny, po čom miesto udalosti odovzdali príslušníkom polície,“ dodal Petrík.

Môže vás zaujímať

Podvodníci oslovujú seniorov v ich rodinných domoch s ponukami na kúpu