Jednou vetou

Nehoda pri Trebišove si vyžiadala ľudský život

Snímka z miesta nehody.

Foto: TASR KR PZ v Košiciach

V trebišovskom okrese v nedeľu krátko pred 02.30 h vyhasol pri dopravnej nehode ľudský život. Krajská policajná hovorkyňa z Košíc Lenka Ivanová informovala, že k tragickej nehode došlo medzi mestom Trebišov a obcou Zemplínske Hradište.

„Podľa doterajších zistení viedol 43-ročný Trebišovčan osobné motorové vozidlo značky Dacia Logan v smere od mesta Trebišov na obec Kožuchov, kde v úseku cesty pred križovatkou vedúcou k obci Zemplínske Hradište z doposiaľ nezistených príčin prešiel s vozidlom z pravého jazdného pruhu cez ľavý jazdný pruh, následne zišiel z vozovky a čelne narazil do stromu,“uviedla hovorkyňa s tým, že vodič pri dopravnej nehode utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol.

Požitie alkoholu bude zisťované pri pitve. Na mieste dopravnej nehode bol prítomný aj znalec z odboru cestnej dopravy. Predbežná škoda na vozidle bola vyčíslená na 5000 eur.

„Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ uzavrela hovorkyňa.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru