Jednou vetou

Nehoda v Stupave. Hasiči museli evakuovať obyvateľov

Na snímke auto, ktoré narazili do plynovej prípojky pred rodinným domom na Dlhej ulici v Stupave v sobotu pred pol štvrtou hodinou ráno 16. júna 2018.

Foto: TASR

V Stupave na Dlhej ulici narazilo pred pol štvrtou hodinou ráno auto do plynovej prípojky pred rodinným domom. Hasiči preto museli evakuovať 21 ľudí z okolitých domov do hasičského evakuačného autobusu. TASR o tom informovalo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave.

AKTUALIZOVANÉ – 11:30

Na mieste nehody merali hasiči ovzdušie na zistenie prítomnosť metánu v ovzduší a realizovali na havarovanom vozidle, ktoré bolo prevrátené na strechu, protipožiarne opatrenia. „V spolupráci s prítomnými plynármi zastavili unikajúci plyn. V súčasnosti sa evakuovaní obyvatelia už mohli vrátiť do ich obydlí,“ uviedlo operačné stredisko.

Čítajte viac: Nehoda pri obci Modra nad Cirochou: Zranili sa štyria ľudia

Z miesta zásahu neboli nahlásené žiadne zranené osoby. Pri tejto nehode zasahovalo 17 hasičov so šiestimi kusmi hasičskej techniky.

Polícia informuje, že 22-ročný vodič auta z doposiaľ presne nezistených príčin narazil do plynovej prípojky a následne aj do stĺpa telefónneho vedenia. „Po dopravnej nehode si nesplnil povinnosti účastníka dopravnej nehody a z miesta nehody ušiel,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková. Policajti však vodiča zakrátko vypátrali a eskortovali na policajné oddelenie.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru