Jednou vetou

Nemocnica v Kráľovskom Chlmci získala nové intenzívne lôžko pre pacientov

Ilustračné foto

TASR

Nemocnica v Kráľovskom Chlmci má nové moderné intenzívne lôžko s monitorom vitálnych funkcií. Získala ho vďaka podpore Prvej stavebnej sporiteľne (PSS), ktorá zariadeniu pomohla v rámci svojho charitatívneho programu, v objeme 10.000 eur.

Nemocnica s poliklinikou v Kráľovskom Chlmci doteraz obnovila a zmodernizovala časť prístrojového vybavenia jednotlivých oddelení a pokračuje v tom ďalej. „Aby sme ako nemocnica mohli svojim pacientom zabezpečiť kvalitnú a rýchlu starostlivosť, potrebovali sme získať financie na kúpu intenzívneho lôžka a monitoru vitálnych funkcií orgánov,“ uviedla riaditeľka nemocnice Klára Hencelová s tým, že sa im to vďaka tejto pomoci podarilo.

Pacienti v Komárne môžu platiť poplatky v nemocnici prostredníctvom mobilu

S modernizáciou priestorov začali v roku 2009, odkedy sa v rámci programu cezhraničnej spolupráce s Maďarskou republikou zrealizovali už dva projekty. V tomto roku nemocnica pokračuje v spolupráci s nemocnicou v Miškovci. Vďaka prepojeniu rádiologických oddelení oboch nemocníc vznikne priestor na konzultácie problematických prípadov a možnosť diagnostiky na diaľku.

Nemocnica v Kráľovskom Chlmci zabezpečuje zdravotnú starostlivosť pre približne 60.000 pacientov vo východnom regióne Medzibodrožia a Použia.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru