Jednou vetou

Nemocnica v Nových Zámkoch vyhlásila zákaz návštev pacientov, dôvodom je chrípka

Ilustračné foto

zdroj: TASR

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) v Nových Zámkoch od piatka 9. februára vyhlásila zákaz návštev na lôžkových oddeleniach v nemocnici. Rozhodla o tom komisia pre chrípkovú epidémiu FNsP Nové Zámky na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Nových Zámkoch.

„Dôvodom je aktuálna epidemiologická situácia s výskytom akútnych respiračných ochorení a chrípke podobných ochorení,“ informovala hovorkyňa nemocnice Ľubica Juríková. Zákaz návštev platí až do odvolania.

V Nitrianskom kraji bolo v šiestom kalendárnom týždni hlásených 17.257 akútnych respiračných ochorení, z toho chrípka a chrípke podobné ochorenia predstavovali vyše 28 percent. Vzdelávací proces bol prerušený v 19 materských a 33 základných školách v celom Nitrianskom kraji.

V okrese Nové Zámky bol vyučovací proces prerušený v šiestich materských a 15 základných školách. Zatvorená bola aj jedna stredná škola, jedna základná umelecká škola a jedno centrum voľného času, všetko v okrese Nové Zámky.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Pozrite sa, ako vyzerajú práce na novom bratislavskom obchvate