Jednou vetou

Nenávistný status študenta, vraj bol len satirou

Prezidentská kandidátka Zuzana Čaputová

autorská koláž hlavne.sk, Facebook, TASR

Vedenie bilingválneho C.S.Lewisa v Bratislave uzavrelo nenávistný status svojho študenta po svojom. Slová o zatočení s Čaputovej opicami, antisemitami, či: nech skape slovenská štátnosť a samostatnosť vyhodnotilo ako satiru.

FOTO: Poľovačka na voličov? Anna Záborská si odbehla z Bruselu do Bratislavy

Uverili slovám svojho študenta Emila, ktorý navštevuje tretí ročník gymnázia. Ten sa po uverejnení statusu ospravedlnil a napísal, že to nemyslel vážne. Riaditeľ školy Dušan Jaura v stanovisku uviedol, že status študenta ich veľmi pobúril, pričom nie je zlučiteľný s hodnotami, ktoré na škole vyznávajú.

Každodenný adrenalín. Všimol si niekto z kompetentných, že tento most potrebuje nutne opravu?

„Zriaďovateľ a riaditeľ Gymnázia môže pre uplynutím dohodnutej doby odstúpiť od zmluvy ak: študent prejavuje, alebo podnecuje rasovú, náboženskú alebo etnickú nenávisť neznášanlivosť,“ uviedol v stanovisku školy na sociálnej sieti riaditeľ Jaura, pričom citoval aj ustanovenie zmluvy medzi školou a študentom. Škola tak mohla Emila za status vyhodiť. Článok pokračuje nižšie

Pred pár dňami náš študent napísal na sociálnej sieti nerozvážny status.STANOVISKO ŠKOLY K STATUSU NÁŠHO…

Uverejnil používateľ CS Lewis Bilingual High School Streda 20. marca 2019

 

Vysvetlenie o satire napokon vedeniu školy stačilo, aby na škole mohol pokračovať. Riaditeľ školy Dušan Jaura uviedol pre hlavne.sk. že študenta prísne potrestali, ako však prezradiť nechcel. 

 

Nenávistný status bratislavského študenta na sociálnej sieti | Foto: Facebook

 

,,Žiaľ neodhadnutie kontextu a literárneho štýlu, bude mať svoje dôsledky. Veríme, že sa z toho poučí,“ reagoval Jaura na sociálnej sieti.

Riaditeľ gymnázia C.S. Lewisa v Bratislave je manželom podpredsedníčky Progresívneho Slovenska Zory Jaurovej, ktorá je straníckou kolegyňou Zuzany Čaputovej. Aj ona bola ešte pred pár dňami podpredsedníčkou progresívcov.

Zora Jaurová | Facebook

 

Bratislava je lepšia dedina. Porovnali sme čakárne na železniciach

Čaputová status mladíka odsudzuje.  „Považujem takéto prejavy za neprípustné. Vyzývam, aby sme zachovali slušnosť a vzájomnú úctu, nezávisle od toho, aké máme politické názory,“ uviedla pre hlavne.sk Čaputová.

Oslovili sme aj Zoru Jaurovú, tá nám do uzávierky neodpovedala. Na našu otázku, či na škole v súvislosti so statusovou kauzou nevystúpil niekto politicky činný, riaditeľ Dušan Jaura uviedol, že žiadny politik na škole príhovor nemal.

Herečka Karin Haydu: Prišla jar, treba doplniť šperkovnicu a urobiť si radosť

„Naposledy sa u nás predstavovali v panelovej diskusii kandidáti na post primátora Bratislavy pred vyše štyrmi rokmi,“ riaditeľ Jaura. On sám je pritom politicky činný. V minuloročných voľbách kandidoval za Tím Vallo do mestského zastupiteľstva, ale nebol zvolený.

Krátko pred voľbami zverejnil Matúš Vallo na svojom facebookovom profile predvolebné video, v ktorom ho Jaura sprevádza po škole C.S. Lewisa  a za účasti emeritného arcibiskupa Róberta Bezáka predstavuje Vallo Jauru pred komunálnymi voľbami ako člena Team Vallo:

Dušan Jaura z Teamu Vallo

Keď vidím týchto dvoch pánov v škole, medzi svojimi študentami, normálne mi je ľúto, že ja už do školy nechodím. Teším ale, že Dušan Jaura, riaditeľ Bilingválneho Gymnázia C.S. Lewisa je mojim kolegom v Teame Vallo a teším sa tiež, že jeho kolega, pán Róbert Bezák, nás aj v tomto videu podporil.

Uverejnil používateľ Matúš Vallo má rád Bratislavu Štvrtok 1. novembra 2018

 

FOTO: Bývalá hviezda Mirec. Tak sa ponáhľal, že zabudol aj na hlad. Čo má nové?

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru